Internet Sensor,İnternet bağlantısı Kontrolü,İnternet var mı,İnternet Test

İnternet Bağlantı Kontrolü – İnternet Bağlantım var mı?

İnternet bağlantısı kontrol uygulamasını,özellikle oyun oynarken bağlantısını kontrol etmek isteyen, cep telefonu ve modem gibi cihazlarla bağlantı sağlayıp sık sık internet tarayıcısını  açıp kontrol  etmek zorunda olanlar için hazırladım.

Internet Sensor uygulamasını internet kontrolü için, internet bağlantı kontrolü için tamamladım.

interne var mı,internet kontrol,internet sensör
internet var mı,internet kontrol,internet sensör

İnternet bağlantısı Kontrolü için  tek yapılması gereken uygulamayı aşağıdaki linkten indirip çalıştırmak.

Download: Internet Sensor İndir

 

Gelelim İnternet bağlantısı Kontrolü Programı Internet Sensor Kullanımına;

 

-Uygulamayı indirip çalıştırdıktan sonra Control kısmına bastığınızda el ile  manuel olarak internet kontrolü sağlayabiliyorsunuz.

-Otomatik olarak belirli bir süre sonra internet bağlantısı kontrol etmek istiyorsanız Timer Enabled seçeneğini etkinleştirdiğinizde otomatik olarak sayacı ve işlem çubuğunu kontrol ederek interneti kontrol ettirebilirsiniz.

Bu seçeneği aktif ettiğinizde aşağıdaki seçenekler de aktifleşir.

  Timer(MS) Nedir?

İnternet bağlantısı Kontrolü,İnternet var mı diye  sorarken  Internet Sensor programında bir zamanlayıcı,Timer ile otomatik  kontrol sağlamak için elle yazı kutucuğuna (TextBox) zamanlayıcı değeri  girebilir veya aşağıdaki kaydırıcı çubuk (Track  Bar) ile değeri seçebilirsiniz.

Repeat Nedir?

Repeat(Tekrarla) kısmını seçtiğinizde, Timer(MS) kısmında yer alan süre içerisinde bir kez tetiklenecek yani İnternet bağlantısı Kontrolü için  ve İnternet var mı diye sürekli elinizle kontrol yerine Internet Sensor yazılımında otomatik olarak sürekli olarak internet bağlantısını kontrol edebileceksiniz.

İnternet Sensor Top Most Özelliği ne işe yarar?

İnternet bağlantısı kontrol aracını kullanırken Uygulamayı özellikle de oyun oynarken,diğer uygulamalarda çalışırken diğer tüm ekranların üstünde kalması için tasarlanmıştır.

İnternet test aracını kullanırken uygulamanın sağ üst  kısmında yer alan düğmeye tıkladığınızda Top Most Enabled şeklinde uyarı aldığınızda internet sensor diğer tüm pencerelerin üstünde yer almaktadır.

Aynı butona tekrar tıkladığınızda Top Most  Disabled şeklinde uyarı alırsınız ki bu da internet sensor uygulaması diğer pencerelerin altında kalabilir demek oluyor.

 

İnternet Sensor uygulaması internet bağlantısını sürekli kontrol edenler için basit,kullanışlı ve işlevsel bir yazılımdır.

İnternet bağlantısı Kontrolü,İnternet var mı, Internet Sensor
İnternet bağlantısı Kontrolü,İnternet var mı, Internet Sensor

İnternet bağlantısı otomatik kontrol yazılımı Internet Sensor Kullanımı için kısa bir video hazırladım. Onu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Zekirobot.com – Internet Sensor Using
Link: https://zekirobot.com/internet-baglantisi-kontroluinternet-var-mi-internet-sensor

 

İnternet Bağlantısı kontrolü için tasarlayıp kodladığım InternetSensor uygulamasının kodlanması,tasarlanması ve uygulama testleri için kodlama öğrenmek isteyenler, işin mutfağını ve altyapısını öğrenmek isteyenler için bir video serisi hazırlamayı düşünüyorum, yorumlardan bu yönde istek alırsam işe başlayacağım.

Görüşmek üzere,herkese teşekkürler,geri bildirimlerinizi bekliyorum.

Bir cevap yazın