Laptop Klavye ışığı yanmıyor, Capslock yanmıyor, Numlock yanmıyor, klavye ışığı yok çözümü : Wireless Keyboard Indicator

Laptopumda klavye ışığı yok, klavye ışık yazılımı lazım, capslock ile numlock açık mı diye bilemiyorum, her seferinde yanlış şifre giriyorum, büyük küçük harf  hangisi bulmam için denemem gerekiyor diyorsan çözümü burada….İşte Wireless Keyboard indicator kullanımı ve laptop ışıkları sorun çözümü.

Yazılımımız bizi sürekli klavyeye ışıklara bakmaktan da kurtarıyor.

Bilgisayarım açıldığında başlıyordu sorun. Şifreyi yazıyordum her seferinde ama ışıklar hep ters işliyordu. Şifremde numaralar vardı ve açılışta numlock tuşu hep kapalı geliyordu. Şifreyi yazınca numarasız şifre olması gerektiği gibi hata veriyor, bi kaç seferden sonra da benim şifrem aslında daha çok karakter içeriyordu deyip numlock tuşunu açıp devam ediyordum.  Açılışta numlock tuşunu otomatik olarak aktif eden regedit ayarlarını bile yaptım ama diğer ekranlar, diğer şifreler, yazı  yazarken ilk deneme sonra yazma işi çözmedi. Yazarken sadece ekrana bakmak gerekliydi çünkü. Hızlı yazmanın birinci kuralı buydu. Her ne kadar Q klavye kullansam da F klavye de biliyordum ve F klavyede yazar gibi yazabiliyordum  Türkçe Q klavyede artık.

Tüm bu sorunlarla cebelleşmeye devam ederken ve çözüm arayıp aradığım çözümü hiçbir şekilde düzgün olarak çözemezken ilgisiz bi zamanda karşıma çıktı Wireless Keyboard Indicator yazılımı.

İşin hikaye kısmını bir kenara bırakıp şimdi yazılıma , Wireless Keyboard Indicator kullanımına göz atalım şimdi.

Wireless Keyboard Indicator indirme linki aşağıda.

http://wireless-keyboard-indicator.soft112.com/download.html

Wireless Keyboard Indicator’ü indirdikten sonra bilindik kurulum adımları ile kurulumu tamamlıyoruz.

Ardından sistem tepsisinde uygulama çalışır hale geliyor.

Wireless Keyboard Indicator ekran görüntüsü aşağıda.

 

 

 

 

 

 

Wireless Keyboard Indicator arayüzü gayet kullanışlı. Location kısmından ekranda uyarının nerede çıkacağını belirliyorsunuz.

Bende Auto Start gördüğünüz gibi aktif durumda sistem açılır açılmaz devreye giriyor. Volume Control kısmı ile Capslock, Numlock tuşlarına basıldığında bip sesi çıkıyor. Yapmamız gereken ve bilmemiz gerekenler basit anlamda bunlar.

Capslock tuşuna bastığımda ekranda büyük “A” ve bip sesi, tekrar CapsLock tuşuna bastığımda ekranda  küçük “a” ve bip  sesi geliyor. Numlock a bastığımda çapa işareti tekrar  bastığımda “5” ekranda görünüyor ve ses çıkarıyor.Artık deneme yanılma ile ilk kelimeye başlamaya gerek kalmadı, bilgisayarda yazım hızım arttı ve küçük olan ama çok can sıkan bu sorunu artık çözmüş bulunuyorum.

Ayrıca capslock, numlock tuşu yanda veya altta, kolay görünebilir bir yerde olmayan bilgisayarlarda bu yazılım can kurtarıyor. Elime geçenlerde ışıkları olmayan bir laptop geldi artık çözümü biliyordum:   Wireless Keyboard Indicator. İyi ki varsın.

 

10 thoughts on “Laptop Klavye ışığı yanmıyor, Capslock yanmıyor, Numlock yanmıyor, klavye ışığı yok çözümü : Wireless Keyboard Indicator

Bir cevap yazın