uygulamaya özel internet hızı,İnternet kısıtlama, internet hız kontrolü,internet engelleme, netlimiter kullanımı

Merhabalar,bu yazımızda sizlere internet kısıtlama,internet hız kontolü,uygulamanın internetini engellemeyi veya bir uygulamaya özel nasıl internet hızı tanımlayabileceğimizi anlatacağım.

Nasıl internet hızımızı ayarlayabileceğiz?

Uygulamamızın ismi Netlimiter .  Net limiter uygulamasını google yapacağınız basit bir arama ile bulup indirebilirsiniz.

 

Neden uygulamanın internetini ayarlarken Netlimiter kullanmalıyız?Veya bize Netlimiter bize ne katar?

1-Öncelikle eğer internet kotanız sınırlı veya cep telefonu ile bağlanıyorsanız bilgisayarınızdaki programların internetinizi sömürmesini istemezsiniz.

2-Birden fazla internet kullanımını  gerektiren indirme, internette surf yapma,açık kalması gereken sayfalarınız varsa Netlimiter ile internet tarayıcıları ve programlara ayrı ayrı internet hızları tanımlayabilirsiniz.

3-Netlimiter uygulamanın internetinizi kullandığını görebilirsiniz. Hatta uygulamanın hangi process(işlem)leri yürüttüğü ve hangi iplerden kaynak çektiğini,upload ve download kaynaklarını da görebilirsiniz.

İnternet hızı kontrol yazılımı netlimiter size sistem güvenliği için de yardım eder.

4-Eğer internette çok önemli bir iş yapıyorken sistem güncellemesi başladı ne yaparsınız?Tam bu sırada internet hız ayarlama yazılımı yardımınıza koşar ve güncellemelerin hızını en aza indirir veya indirme limitinden sıfır KB vererek durdurabilir,sonra tekrar açabilirsiniz.

Netlimiter internet hız kontrolü yazılımı nasıl kurulur?

Uygıulamaya özel internet hızı yazılımı netlimiter i indirdikten sonra kurulum adımlarını takip etmelisiniz, Netlimiter harici olarak bir ağ protokolü kuracak ve size interneti elle manuel olarak ayarlama imkanı verecek. Kurulumdan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp yazılımı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Netlimiter Nasıl Kullanılır?

Netlimiter uygulamasını açtığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere çıkar:

İnternet kısıtlama, internet hız kontrolü,internet engelleme, netlimiter kullanımı
İnternet kısıtlama, internet hız kontrolü,internet engelleme, netlimiter kullanımı

 

Bu penceredeki gibi indirme hızı kısmına yazılıma atamak istediğimiz internet hızını KB,MB,GB,Kbit,Mbit,Gbit olarak girerek internet download ve upload hızını ayarlayabiliriz.

Netlimiter uygulama internet hızı uygulaması kullanım videosunu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

 

Net limiter kullanımı videosu linki: https://www.youtube.com/watch?v=HpAewKZJ6Ps

 

Bu arada Youtube Zeki ROBOT kanalıma üye olmayı unutmayınız.

Sonraki faydalı yazımızda görüşmek üzere.Sağlıcakla kalın.

Bir cevap yazın