windows 8 güncelleştirmeleri yapılandırılamadı değişiklikler geri alınıyor bilgisayar açılmıyor hatası çözümü

Eğer bilgisayarınızda güncelleme yaptıysanız veya arka planda bilginiz olmadan otomatik olarak güncelleme yapıldıysa ve Windows 8 güncelleştirmeleri yapılandırılamadı değişiklikler geri alınıyor bilgisayar açılmıyor , güncelleştirmeleri tamamlayamadık Değişiklikler geri alınıyor Bilgisayarınızı Kapatmayın hatası alıyorsanız çözüm yolları bu makalemizde.

güncelleştirmeleri tamamlayamadık hatası

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konuyu derinleştirecek olursak; sorunun kaynağı Windows Update kataloğunda yer alan bir güncelleştirme paketinde söz  dizimi olmasından kaynaklı olarak Windows’un güncellemeyi yanlış kurmasıdır. Firewall cihazı veya çakışma yaratabilecek yazılımların da soruna sebep olduğu belirtilmiş.

1 -İlk olarak eğer 5/10 dakika beklediyseniz ve bilgisayarınız açılmadıysa acele etmeyin, sistemin güncellemeyi kesinlikle geri almasını bekleyin.Beklediğiniz zaman eninde sonunda sistem normale dönecektir. Benim sistemim 4 saat kadar sonra kendine geldi ve Yeniden başlatılıp sorun çözüldü.

2 -Bİlgisayar açık ama sorun 3/5 saat içerisinde çözülmedi ve zamanınız kısıtlı ve dosyalarınıza acil ulaşmanız gerekli ise  ara ara bilgisayarı kapatıp tekrar açarak deneme yapabilirsiniz.

3 -Eğer güvenli moda ulaşabiliyorsanız sistemi açıp son güncellemeleri ayarlar kısmından silmek sorununuzu çözer.

4- Güvenli modda antivirüs, intel rapid gibi harddiskin derinlerine inen uygulamaları kaldırmak sorunu çözer.

5 -Bilgisayarın Güvenli başlatma seçenekleri geliyorsa (çoğu sistemde F8 tuşuna bilgisayar açılışından sonra sürekli basılıp çekilerek ekrana gelir) komut istemiyle güvenli mod seçilip rstrui.exe komutu yazılarak sistem geri yükleme seçeneklerinden sistem kayıtlı olan bir geri yükleme noktasına döndürülebilir.

6- Bios ekranından (Çoğu bilgisayarda F2 tuşu) Secure Boot kısmı Disable olarak ayarlanarak tekrar güncellemenin tamamlanması beklenebilir.

7-ASUS güncelleşitirmeleri tamamlayamadık Değişiklikler geri alınıyor Bilgisayarınızı Kapatmayın hatası alıyorsanız çözüm yolları:

https://www.asus.com/tr/support/faq/1008796?utm_campaign=zekirobot&utm_medium=referral&utm_source=zekirobot

8-Sistem açıldıktan sonra kararsız olan Windows 8 sürümünü Windows 8.1 ile değiştirmek veya güncellemeleri manuel olarak yapmak (Ayarlar- Windows Update  kısmından ) bu sorunu bir daha yaşamamanız açısından oldukça önemlidir.

2 thoughts on “windows 8 güncelleştirmeleri yapılandırılamadı değişiklikler geri alınıyor bilgisayar açılmıyor hatası çözümü

 • 31 Ekim 2019 tarihinde, saat 17:12
  Permalink

  Windows 8 laptopumda 4 saat açık bıraktım fakat laptop bir türlü açılmadı aynı hata devam etti f8 tuşu olmuyor sanirim win8 de işe yaramıyor f2 debilgisayar açılmadığından olmuuor ne yapmalıyım

  • 31 Ekim 2019 tarihinde, saat 17:17
   Permalink

   ilk olarak bir kaç kez üst üste yeniden başlatarak deneyin açılacak mı bakın, yine açılmazda bir iki kez kapatma tuşuna direk basarak kapatıp açın.
   Eğer olmazsa f2 tuşuna basıp işlemler ile devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın